jak fotit

Šárka Dvořáková pro vás připravila návod jak zmenšit fotografie v programu malování.

Jak_zmenšit_velikost_fotografie.pdf

Článek na www.koralky.stoklasa.cz: Produktová fotografie - jak na to

Snímek obrazovky 2012-03-25 v 14.25.29.png
Fotografování v domácích podmínkách
Připravila Lenka Chudá

Ve fotografické praxi je velmi rozšířená tzv. produktová fotografie. Produktem pro účely tohoto seriálu rozumíme technický výrobek (obvykle neživý produkt) malých rozměrů - od šperků a hodinek přes mobilní telefony, fotoaparáty či květiny až po pokrmy. Nemusíte mít drahé studiové vybavení a přesto dosáhnete podobných výsledků v prostředí běžného obývacího pokoje jen s použitím látek, běžných lamp a světel či ostatních pomůcek.

CELÝ ČLÁNEK ZDE..

Článek na Flér- Fotíme malé výrobky na Fler

Snímek obrazovky 2012-03-25 v 14.08.37.png
Dostatečně kvalitní produktová fotografie je jednou ze základních předpokladů pro úspěšný prodej na internetu, což platí i pro prodej na Fleru. Kvalitní fotografie mají, mimo jednoznačného dopadu na prodejnost zboží, větší šanci na umístění na přední straně Fleru a také ve výběrových kategoriích Fler Craft a Fler Cool. Internet je médium, kde zákazník vybírá především očima, a přehlížení nutnosti věnovat dostatečnou péči fotografiím zboží je významným hendikepem pro váš byznys.

celý článek zde...

Článek na Flér- Moje focení šperků - krok za krokem

Snímek obrazovky 2012-03-25 v 14.06.27.png
Vážení a milí,

chtěla bych se s vámi podělit o mé zkušenosti s focením šperků a s následnou úpravou fotek. Nejsem žádný profík (nemám stativ ani difúzní stan) jsem jen běžný uživatel fotoaparátu Panasonic Lumix DMC Z 28 (koupený před rokem). Velmi mi při focení pomohly 4 díly fotografického seriálu. Tímto děkuji tvůrcům, Dareen a ostatním. Tento blog tedy berte jako výcuc toho, co jsem si z fotoseriálu vzala k srdci a vyzkoušela v praxi

1. Úprava bílého pozadí
2. Hloubka ostrosti, clona, ohnisková vzdálenost
3. Jak rychle a snadno zvýšit kvalitu fotografií
4. Praktický průvodce fotografování malého objektu

celý článek zde...

Fotoaparát.cz

Snímek obrazovky 2012-03-25 v 14.03.30.png
Zajímavým zdrojem je sever Fotoaparát, který nabídne celou řadu potřebných informací – od základních krůčků úspěšné praktické tvorby, až po testy fotoaparátů a rozhovory. Web je zaměřen poměrně prakticky a svým jazykem i obsahem je vhodný i pro naprosto začínající fotografy.

přejít na stránku....zde

Pro náročné- vše o focení

Snímek obrazovky 2012-03-25 v 14.01.22.png
Přehled článků Romana Pihana, což je zkušený fotograf, publicista i lektor. V přehledu naleznete uvedení do problematiky technických omezení, chyb a parametrů fotoaparátu, ale také praktické rady na focení s bleskem, práce se světlem a mnoho dalšího. Články vás systematicky provedou základní technikou a pak je už jen na vás, abyste ji začali přetavovat do praxe.

celá stránka zde...

Ako fotografovať predmety do katalógu?

digitalna-fotografia-igelitka-1.jpg
Pri fotení nerozhoduje len fotoaparát, ale predovšetkým to, ako s ním pracujete. Z vašej ukážky, čo ste poslali, je jasné, že fotíte s bleskom. Žiadny aparát ani s tým najdrahším vstavaným bleskom vám ale nepomôže. Ak chcete obrázky, ako sú v katalógoch, musíte zmeniť spôsob, ktorým fotografujete. Poradím vám úplne najjednoduchší a veľmi lacno dosiahnuteľný spôsob: Foťte v bielej igelitovej taške. (V bielej, bez nápisov, bez farebných odtieňov.) Dosiahnete tým to, čo sa vo fotografii nazýva svetelný tunel – svetlo dopadá na predmet zo všetkých strán, nevznikajú preto tiene. Ak je fotografovaný objekt väčší, vyrobte si svetelný tunel z pauzovacieho papiera, alebo bieleho igelitu na jednoduchej konštrukcii.

celý článek zde....

Pro náročnější: Strategie produktové fotografie

rom_atelier_5_08a.jpg
4. Strategie produktové fotografie
Pihan Roman - 02.01.2008 - clanek
Velké množství fotografií je určeno pro propagační či dokumentační účely různých produktů. I když se jedná o poněkud průmyslové použití fotografie, není žádný důvod neudělat to dobře. A pro dobrou produktovou fotografii je dobré respektovat pár vcelku jednoduchých zásad.
Rubrika: Základní postupy

celý článek zde...